Producenci

Rampal Latour mydła marsylskie

Savonnerie Rampal Latour Artisans Savonniers Salon de Provence

RAMPAL LATOUR – od 1828 roku mistrz wyrobu mydła w Prowansji.

 

Jako prowansalscy mistrzowie mydlarstwa od prawie dwustu lat z niesłabnącą  pasją firma Rampal Latour wytwarza oryginalne produkty niezmiennie wysokiej jakości.

 Mydła Rampal Latour powstają w samym sercu Prowansji - w Salon de Provence. W XVI wieku w tym mieście żył i zmarł Nostradamus. W XVIII wieku stało się ono bardzo ważnym miejscem we francuskiej historii produkcji mydła.

 Priorytetem firmy Rampal Latour oraz jej dostawców jest podtrzymanie autentycznej tradycji wyrobu mydeł przy jednoczesnej dbałości o współczesne standardy  dotyczące warunków produkcji. Po to, by zapewnić wysoką jakość oferowanych przez siebie produktów Rampal Latour gwarantuje kontrolę jakości wszystkich materiałów i składników wykorzystywanych w trakcie całego procesu wytwórczego.

 Będąc w pełni świadomą konieczności respektowania zarówno potrzeb ludzkiej skóry, jak i środowiska naturalnego, firma Rampal Latour jest całkowicie oddana idei wytwarzania ekologicznych produktów. Jej wyjątkowo łagodne i korzystnie oddziałujące na skórę środki myjące spełniają wysokie kryteria Charter for Nature, przyczyniając się również do ochrony środowiska.

Wyjątkowo łagodne mydła firmy Rampal Latour zostały stworzone  z myślą zarówno o podstawowej higienie, jak i o pielęgnacji skóry. Będąc bogatymi w oleje roślinne przyczyniają się do odnowienia jej płaszcza hydrolipidowego, ograniczają utratę wody oraz niwelują odczucie ściągania i suchości.  By wyjść naprzeciw potrzebom wszystkich rodzajów skóry, formuły produktów zostały stworzone w oparciu o wartościowe naturalne składniki, takie jak: olej migdałowy, miód, lawenda i oliwa z oliwek, które słyną ze swoich dobroczynnych właściwości.

 Informacje o składnikach, opakowaniach  i certyfikatach:

  • 100 % składników roślinnych
  • 100 % naturalnych substancji zapachowych
  • biodegradowalne
  • opakowania podlegające recyclingowi
  • bez konserwantów
  • bez parabenów i EDTA
  • bez PEG i pochodnych ropy naftowej
  • bez sztucznych barwników
  • nie testowane na zwierzętach

 

Olej palmowy wykorzystywany  do produkcji mydeł Rampal Latour pochodzi z plantacji prowadzonych zgodnie z programami zrównoważonego rozwoju, które przeciwdziałają  niszczeniu lasów.

Manufaktura mydeł Rampal Latour konsekwentnie podejmuje wysiłki w kierunku wspierania ekonomii ekologicznej, dbałości o środowisko – to, w którym żyjemy i z którego cennych zasobów korzystamy teraz i to, które zostawimy przyszłym pokoleniom. Jej szczególnym priorytetem jest rozwijanie organicznej linii produktów, certyfikowanej przez Ecocert i uznawanej przez COSMEBIO.

 Każdy z produktów Rampal Latour spełnia wymogi Charter For Nature.

Organiczna linia produktów jest certyfikowana przez ECOCERT.

 

Rampal Latour mydła marsylskie Brak produktów w tej kategorii